SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Gräddkanna 7607068
nr 760 7068
Gräddkanna
Silver, 1818, Olof Bergström, Uppsala, Förgylld, höjd: 10, 5, 150g
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 28 maj 2012
19/5 22:39:05
1.500 kr
27/5 20:02:47
- Klassiska
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver